Brigáda v Parku M. R. Štefánika 2015

Brigáda v Parku M. R. Štefánika 2015

Park  M.R.Štefánika – významná dominanta našej obce pripravená žiť aj tento rok

Keď sa na jar prebúdza život všade okolo nás, je to veľmi zjavné najmä v prírode. Tak aj Park M. R. Štefánika , ktorý je najstarším parkom v našej obci, nás každoročne volá, aby sme mu v tom prebúdzaní pomohli a vyčistili ho ešte predtým, ako začnú lietať včielky z lipového kvetu na kvet a trávička sa v plnom rozsahu zazelená. A tak tejto výzve neodolali členovia Spolku rodákov MRŠtefánika a jeho sympatizanti a  dňa 28. marca v počte 19 (Balážová Z., Bendžáková E., Fajnor I.ml. so synom Ivkom, Feriancová V. s vnukom,Haukeová M., Hrajnoha I., Hrajnoha J., Hubertová A., Mosný J., Pavelková E., Palkovičová H., Reptová O., Rojek K., Solař F., Ševčíková B., Šúplatová Z., Tesáriková A.)sa aktívne zapojili do jarného upratovania. Našou úlohou bolo všetko dôkladne vyhrabať, vyzametať.

Ako po iné roky, aj toto stretnutie dýchalo skvelou atmosférou a dobrým pocitom z vykonanej práce(svedčí o tom aj foto). Chcem sa vám milí spoluobčania zdôveriť aj so skutočnosťou, ktorá nebýva pravidlom pri organizovaní takýchto spoločných akcií. V piatok podvečer, či v sobotu ráno mi niekoľkokrát zvonil telefón a sedem členov, či sympatizantov Spolku sa mi ospravedlnilo, že najmä z dôvodu ochorenia, či z iných objektívnych dôvodov sa brigády nemôžu zúčastniť.Vyslovili presvedčenie, že pri ďalšej brigáde už snáď budú môcť byť účastní. To potešilo nielen mňa, ale možno poteší aj pána starostu. Je to prejav záujmu našich spoluobčanov na spoluvytváraní a udržiavaní nášho životného prostredia.

Oľga Reptová

p.s.  Tak ako minulý rok po brigáde v apríli, tak aj tento rok opätovne prosíme všetkých, ktorí radi chodia do parku za akýmkoľvek účelom, aby ste boli k nemu ohľaduplní a odpady dávali do košov, teda tam, kam patria a nie na trávu, či na chodník!

Foto : A.Tesáriková

Dátum vloženia: 31. 3. 2015 15:07
Dátum poslednej aktualizácie: 31. 3. 2015 15:11